Ambalaj Makina Çeşitleri

Anasayfa > Haberler > Blog > Ambalaj Makina Çeşitleri


Shrink Paketleme Makinası: L kesme yapıştırma,  sürekli kesim yapıştırma dikey çene yapıştırma prensibinde çalışan makinelerdir. Ürün yapıştırma işleminden sonra ısı tünelinden geçerek Shrink naylonu ürünün şeklini alarak ambalaj işlemi tamamlanır. Gıda Sanayi, Kozmetikçiler, Şekerlemeciler, Kırtasiyeciler, Yumurta Paketleme, Oyuncakçılar, Plastikçiler, Baharatçılar, Tekstil Ürünleri, Promosyoncular, Yedek Parça Sanayi, Boya Sanayi vb. sektörler tarafından kullanılmaktadır. 

Flowpack Paketleme: Yapışma biçimi Pillowpacka benzer, tek farkı paketleme makinası, ürünü dikey değil yatay olarak paketler. Ambalaj malzemesi ürünü yatay olarak sarar, yapışmayı sağlayıp, çeneleri yapıştırır. Gofret, kek, çikolata, bisküvi v.b. ürün ambalajları örnek olarak verilebilir. Flowpack tarzı paketler alabileceğimiz makinalarımızı ilgili linkte görebilirsiniz.

Zarf Tipi Paketleme: Zarf tipi diye tabir edilen yatay çalışan makinalarla üstten sararak elde edilen paketleme biçimidir. Sabun, bisküvi v.b. ürünlerde sıklıkla tercih edilen bir paket örneğidir. Zarf Tipi Paketleme Makinalarımızı görmek için linke gidiniz.

Pillowpack Paketleme: Paketlenecek ürün, paketleme makinasından dikey olarak ve alt çenesi yapışmış bir şekilde ambalaj içine akar. Ambalaj içine paketlenecek ürün akışı tamamlanınca üst çene yapışır.Fotosel baskılı bir ambalaj malzemesi kullanılıyorsa paketleme makinası bir fotosel kanalı kadar malzemeyi içine alır ve üst çene yapıştırılır. Çubuk kraker, toz şeker, bakliyat, kuruyemiş gibi ürün ambalajları bu tür paketlere örnektir. Pillowpack paketleme yapabileceğiniz makinalarımızı ilgili linkte görebilirsiniz.

Standup Paketleme: Oturan paket diye tabir edilen ambalajlardır. Dikey paketleme makinalarında yaka boru sistemleri değiştirilerek bu tür paketler elde edilir. Farklı uygulamalarını sıklıkla görmek mümkündür. Standup paketleme yapabileceğiniz dikey paketleme makinalarımızı linkte görebilirsiniz

Pouch Paketleme: Dikey ya da yatay dolum sistemleriyle elde edilebilir üç taraftan ya da dört taraftan yapışmalı paketlemelerdir.  Puding, hazır çorba,toz içecekler, hamur kabartma tozları v.b. ürün ambalajları bu tür paketlemeye örnektir. Bu tür ürünler için yatay dolum makinamızı görmek için ilgili linke gidiniz.

Detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.