Ambalaj Filmleri

Anasayfa > Haberler > Blog > Ambalaj Filmleri

Shrink Film : Shrink filmler Polyolefin Shrink Film, PVC Shrink Film ve Polietilen Shrink Film olmak üzere 3’ e ayrılır.

Polyolefin Shrink Film:

Poliolefin film esnek (flexible) plastik türevleri olarak tanımlanan olefinler gurubunun türevlerinden oluşan 3 ila 5 kat arasında değişen ve çok katlı yapıya sahip bir ambalaj filmidir.  Yeni nesil ambalaj filmi olarak karşımıza çıkan bu materyalin mükemmel sarma ve shrink gücüne eklenebilen esnek yapısı shrink ambalajın uygulanabilirliğini daha da artırmıştır. Polyolefin shrink film birbirine çapraz bağlı 5 katlı filmden oluşması nedeni ile yırtılma ve delinmelere karşı mukavemeti yüksek bir üründür.
Filmin çok katlı olması nedeni ile oksijen bariyer özelliğine de sahip olup, ambalajlanan ürünlerin (özellikle gıda) bayatlamasına müsaade etmez.
Polyolefin shrink filmdeki yüksek saydamlık ve parlaklık ambalajlanan ürüne cazip bir görünüm kattığı gibi satışını da hızlandırır.
Bu ürün gıda, kozmetik, parfümeri, hediyelik ev eşyaları, oyuncak, kırtasiye ve daha birçok sektörde sorunsuz olarak kullanılmaktadır.


Shrink ambalaj, esasında sadece ürünlerin bir araya getirilmesi veya sadece etrafının sarılmasının dışında farklı beklentilere de cevap vermelidir. İşte bunlardan bazıları;

·         Yüksek saydamlık ve parlaklık; paketlenen ürünlere cazip bir görünüm kazandırır.

·         Darbelere dayanıklılık direnci yüksektir. Benzer ambalaj filmlerinin yardımına ihtiyaç gerektirmez. Bu da daha düşük ambalaj maliyeti anlamına gelmektedir.

·         Güçlü dikiş ve temiz yapışma sağlar. Uygun makinelerde uzun süreli, hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

·         Geri dönüşümlüdür.

·         Tamamen zararsızdır. Paketlenmiş ürünlere veya çevreye zarar verebilecek herhangi bir katkı maddesi içermez.

·         Kokusuz ve tatsızdır. Paketlenmiş ürünlerde tat ve koku etkisi bırakmaz.

·         Gaz içermez. Çalışma alanının temizliğinde ve ekipmanların bakımında tasarruf sağlar.

·         Paslanmaya yol açmaz. Makinelerin ömrünü uzatır.

·         Soğuğa dirençlidir. Düşük sıcaklıklarda uygulamalar için özellikle uygundur.

·         Yoğunluğu düşüktür. Kg başına düşen film metrajının uzunluğu sayesinde, daha fazla performans sağladığı gibi; paket başına düşen film maliyetini de minimuma indirir.

PVC Shrink Film 

Pvc shrink film, promosyon ve teşhir ürünlerinin ambalajı için geliştirilmiş düşük sıcaklıklardaki uygulamalar için ideal bir üründür. Pvc shrink film son derece esnek darbelere karşı mukavemeti yüksek bir üründür.

Paketlenen ürünün formuna kolaylıkla uyum sağlar. Soğuğa karşı dirençlidir. Pvc shrink filmdeki yüksek saydamlık ve parlaklık ambalajlanan ürüne cazip bir görünüm kattığı gibi satışını da hızlandırır. Bu ürün gıda, kozmetik, parfümeri, hediyelik ev eşyaları, oyuncak, kırtasiye ve daha bir çok sektörde sorunsuz olarak kullanılmaktadır.


Detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz.